Od nadačního fondu „Nadace partnerství“ v projektu „Sázíme budoucnost“ dostalo Mateřské centrum Černolice příspěvek na projekt Komunitní jedlé zahrady. Po několikadenních přípravách, kácení a pálení náletů a několikahodinové práci místního bagristy se v sobotu 26.3.2022 sešli lidé z Černolic a pracovníci společnosti Amazon (z celého světa). Ti měli připravenou i přednášku o světovém klimatu a o tom, proč je třeba sázet co nejvíce stromů.

Spolumajitelka pozemku- Terka Boháčová (Křížová) připravila nádherný plán, který zahrnoval i tři tůňky, vybrala 37 ovocných stromů a přes 100 jedlých keřů, které převážně ohraničují pozemek. Na začátku nám Terka ukázala, jak strom správně zasadit a zabezpečit proti škůdcům. Obalovaly se i kořeny kvůli hryzci, pak dostaly stromky i keře jeden až dva plůtky z pletiva, v průběhu se mělo zalévat a na konci i pořádne přikrýt kartonem a vrstvou sena- mulčovat.

Občerstvení zajistilo MC ve spolupráci s uprchlíky z Ukrajiny, kteří bydlí v obci, podával se i boršč a varenyky se zelím.

V příštích několika měsících bude nutné dřeviny zalévat, proto budeme rádi za pomoc.

Do budoucna si bude moci kdokoli užít nejen výborné jedné plody, ale i stín. S prostorem má Terka i další plány, na které se můžeme těšit.

Někomu by se možná zdálo, že je příspěvek přes 50 tis. korun od nadačního fondu Nadace partnerství celkem velký, rodina Křížových však do tohoto projektu vložila více než dvojnásobek ze svého a to je v dnešní době na takovýto projekt pro veřejné blaho opravdu obdivuhodné. Děkujeme také za hodiny a hodiny práce, které do toho vložila.