Spolek Černolice z.s. podporuje společné setkávání obyvatel z Černolic a blízkého okolí. Pokračuje v aktivitách původního Mateřského centra Černolice a rozšiřuje nabídku činností o komunitní akce a environmentální projekty.

Pracujeme na nové verzi webových stránek. Těšíme se na Vás již brzy v novém kabátě.

Dětská skupina - ohlédnutí za roky ve školičce

Dětská skupina – ohlédnutí za roky ve školičce

Mám čtyři dcery: Noru, Zoe, Bělu a Ladu. Nejstarší Noře bude za týden 9 let. Když jí bylo 2,5 roku byla mezi prvními dětmi, které začaly navštěvovat dětskou skupinu v Černolicích. Neříkám, že se jí vždy chtělo, byla malá, doma měla už malou sestřičku a ve školičce byl i jeden chlapeček, který všechny docela zlobil (dodnes jsou samozřejmě velmi dobří kamarádi). Jiný chlapeček ji zas dodnes má rád a přestože se přestěhoval do Dobříše, zve ji každý rok na svoje narozeniny. Taková a jiná přátelství vznikají ve školkách.

Morana 2017

Když bylo druhé Zoe dva a půl, začala také chodit Celá zpráva >

/ Nezařazené
Filipojakubská noc: 30.4.

Filipojakubská noc: 30.4.

Přijdťe s námi poslední dubnový večer oslavit Filipojakubskou noc a vyhnat zimu. Začátek v 18 hod.

Oheň, živá hudba, dílna pro děti, buřty, sladké i slané občerstvení, točené pivo, posezení : zajištěno.

Celá zpráva >
/ Nezařazené
Komunitní jedlá zahrada- reportáž

Komunitní jedlá zahrada- reportáž

Od nadačního fondu „Nadace partnerství“ v projektu „Sázíme budoucnost“ dostalo Mateřské centrum Černolice příspěvek na projekt Komunitní jedlé zahrady. Po několikadenních přípravách, kácení a pálení náletů a několikahodinové práci místního bagristy se v sobotu 26.3.2022 sešli lidé z Černolic a pracovníci společnosti Amazon (z celého světa). Ti měli připravenou i přednášku o světovém klimatu a o tom, proč je třeba sázet co nejvíce stromů.

Spolumajitelka pozemku- Terka Boháčová (Křížová) připravila nádherný plán, který zahrnoval i tři tůňky, vybrala 37 ovocných stromů a přes 100 jedlých keřů, které převážně ohraničují pozemek. Na začátku nám Terka ukázala, jak strom správně zasadit a Celá zpráva >

/ Akce
Přijďte o víkendu sázet

Přijďte o víkendu sázet

Zveme Vás na komunitní sázení jedlé zahrady. Akce se koná už o tomto víkendu – 26. 3. od 10h. Budeme sázet bezmála 140 stromů a keřů. Občerstvení bude zajištěno. Proto přibalte kromě rýče, pracovních rukavic, nůžek na pletivo či kombinaček, také půllitry, ešusy na polévku a lžíci.

Moc se na Vás těšíme!

Za MC Černolice Tereza Třečková

Celá zpráva >
/ Akce, Mateřské centrum
Sázení stromů a keřů

Sázení stromů a keřů

Mateřské centrum Černolice spolu s Terezou Boháčovou vytvořilo projekt Jedlé zahrady a získalo od Nadace Partnerství peníze na nákup sazenic stromů a keřů, které v budoucnu ponesou jedlé plody. Zveme Vás k jejich společnému sázení, které se uskuteční v sobotu 26. 3. 2022 od 10:00. Muže se stát, že nestihneme vše zasadit v sobotu, a pak se sejdeme i v neděli. Místem sázení bude pozemek, který přiléhá k zástavbě obce, jak je vyznačeno na přiložené mapce. Budeme moc rádi, když se k nám připojíte. Jedlou zahradou chceme přispět ke kultivaci krajiny, kde žijeme, ale zároveň bychom rádi vybudovali místo společného setkávání třeba i Celá zpráva >